Jaką czekoladą byś chciał być?

Na to pytanie odpowiadalismy po przeczytaniu książki pt. ,,Gdybym była czekoladą" Katarzyny Majgier.


Książka napisana w formie pamiętnika opowiadająca problemy współczesnych nastolatków.
Głowna bohaterka Ania opowiada nam o swoich problemach i przygodach jakie spotykają ja w szkolnej społeczności uczniowskiej. Historia zaczyna się do nagłej zmiany wychowawczyni klasy, która bardzo wpływa na rozwój wypadków w tej klasie. Ania wraz z przyjaciółkami Paulą, Lilianą i Blondi próbuje dowiedzieć się kim jest pani Wizgalska i skąd się wzięła w szkole. Nowa nauczycielka próbuje pomóc młodzieży w rozwiązywaniu swoich "poważnych problemów". Każda z przyjaciółek Ani odkrywa po rozmowie z nową wychowawczynią, że na co dzień borykają się z problemami typowych nastolatek dotyczących mody,nudnych lekcji, konfliktów z rodzicami, relacji koleżeńskich, problemów w szkole oraz pierwszych zauroczeń miłosnych. Niestety dociekliwość nauczycielki i próba za wszelka cenę rozwiązania ich problemów nie zawsze jest skuteczna o czym czytelnicy przekonują się w trakcie czytania...
Dzięki humorystycznej fabule, każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie.


A dlaczego tytuł "Gdybym była czekoladą?" - być może każdy z nas ma swoje marzenia i pragnienia,
aby chwilami zostać kimś innym. Zazdrościmy rówieśnikom lepszych ocen, ładniejszych strojów, czy dużej ilości koleżanek. Warto czasem zastanowić się czy zabieganie o rzeczy niemożliwe przyniesie nam satysfakcje i radość. Nieraz wystarczy jedna przyjaciółka/ przyjaciel, z którym możemy szczerze porozmawiać. A marzenia jakie mamy spełnią się dzięki naszej solidnej pracy i wytrwałości.
Sukces wypracowany przez nas samych bardziej cieszy, niż otrzymany od razu, jak czekoladę np. truskawkową, na która mamy ochotę.